تبلیغات
دعوت نامه اورکات قزاق های ۵ رینگو و ..... .و خدمات رایگان برای وبلاگی ها - syberiaII

 

 چهارشنبه 26 اسفند 1383

syberiaII [معرفی بازی , ]

 

مشخصات

 

نام:  syberiaII

سفر به سیبری

نوع بازی:Adventure

سازنده:Microids

ناشر:Microids

گروه سنی:+13

 

 

     

 

 

 موضوع - داستان

داستان بازی سایبریا 2 در ادامه داستان نسخه اول این داستان است، آخرین باری كه علاقه مندان این بازی كیت واكر، قهرمان اصلی این داستان را دیدند زمانی بود كه او هانس وارلبرگ را پیدا كرده بود. هانس طراح و سازنده اسباب بازی بود كه ماشینهای پیشرفته ای را ساخته بود. كیت واكر یك وكیل امریكایی است كه برای خرید كارخانه اسباب بازی هانس به این دهكده فرانسوی آمده است. هانس رؤیای رفتن به سیبری و پیدا كردن قبیله یوكول ها را دارد. او معتقد است ماموتها پس از گذشت قرنها هنوز زنده اند و او می تواند آنها را در محل زندگی یوكول ها كه زندگی شبیه به اسكیموها را دارند پیدا كند.

هانس برای تحقق رویای خود یك قطار و یك لوكوموتیوران به نام اسكار طراحی می كند كه به گفته خودش یك آدم مكانیكی است نه یك روبات و از تواناییهای زیادی نیز برخوردار است. هانس به سمت سیبری حركت می كند به این امید كه خواهرش آنا وارلبرگ پس از فروش كارخانه به یك شركت امریكائی به همراه اسكار و سوار بر قطار ساخته هانس به او ملحق می شوند. اما یك حادثه غیر منتظره همه چیز را به هم می ریزد : آنا وارلبرگ قبل از ورود وكیل امریكائی در می گذرد.

در نسخه اول دیدیم كه كیت پس از مرگ آنا به دنبال وارث كارخانه اسباب بازی سازی می گردد تا موفق به عقد قرارداد شود. او پس از گذراندن معماهای جذاب و پیچیده نسخه اول بازی كه بازیكن پس از حل كردن آنها شگفت زده می شود، هانس را در حالی پیدا می كند كه پیرمرد در انتظار خواهرش آناست تا به همراه او ، سفر خود را ادامه دهد.

در پایان نسخه اول شاهد بودیم كه كیت تحت تأثیر شخصیت عجیب و جذاب این پیرمرد نابغه قرار گرفته و با او همسفر می شود و در واقع جای خالی آنا را برای هانس پر می كند.

در ابتدای نسخه دوم قطار رویائی هانس را می بینیم كه با سه سرنشین كه شاید هیچ سنخیتی با هم نداشته باشند به سمت سیبری در حال حركت است. باقی وقایع نسخه دوم در سیبری و در بین برف و یخ می گذرد.

ابتدای صفحه

                   صحنه ها                                  برای دیدن تصاویر در اندازه واقعی بروی آنها كلیك كنید

ابتدای صفحه

شخصیت ها

هانس

هانس وارلبرگ پیرمردی نابغه و مخترع آدم ماشینی هایی است كه بسیار دقیق هستند. او وارث كارخانه وارلبرگ است. در كودكی دچار سانحه ای میشود كه او را به فردی خاص با قابلیتهای منحصر بفرد تبدیل می كند. بعضی او را یك احمق می دانند اما سایرین او را یك نابغه واقعی می دانند و این مسئله را از روی بزرگترین اثر او یعنی اسكار برداشت می كنند . هانس، والادیلن را ترك می كند تا رویایش را تحقق بخشد.مثل همه نوابغ او شخصیت عجیبی دارد با خواسته های عجیب . به كمك كیت رویای او به واقعیت نزدیك و نزدیكتر می شود .

كیت واكر

یك  وكیل مقیم نیویورك كه به وسیله یك كمپانی اسباب بازی سازی استخدام می شود تا كارخانه آدم ماشینی سازی خانم آنا و ارلبرگ را خریداری كند . اما وقایع آنگونه كه پیش بینی می شد روی نمی دهد و مرگ غیر مترقبه آنا وارلبرگ باعث مسافرت غیر منتظره كیت به قسمتهای مختلف اروپا در جستجوی یك اسباب بازی ساز نابغه می شود . اسباب بازی ساز وارث كارخانه ، اصرار به دیدن موجوداتی دارد كه سایرین معتقدند كه آنها سالها پیش از بین رفته اند .

تا به امروز كیت یك زندگی معمولی مثل همه انسانهای دیگر داشت ، با یك شغل موفق و فردی كه فكر میكرد همسر آینده اش خواهد شد. اما او همیشه در زندگی اش خلاء بزرگی را احساس می كرد . او همیشه از چهارچوب قوانین یك زندگی معنوی فراتر نرفته بود. اما در جریان این سفر به ابعاد جدیدی از زندگیش پی برد . در ملاقات با هانس او جنبه دیگری از خودش را كشف كرد . به همین دلیل از زندگی گذشته اش دست كشید از همه چیز ، شغلش، نامزدش ، دوستانش و حتی خانواده اش . برای اولین بار او برای خودش زندگی می كند و حال شخصیت جدیدی شده است .

یوكی

یك حیوان عجیب كه در جستجوی سرزمین اصلی خود است و این سرزمین همان مقصد كیت، اسكار و هانس است. این سگ توسط ایوان اسیر شده و قرار است فروخته شود . بنابراین كیت باید او را نجات دهد . او این كار كیت را بی پاسخ نمی گذارد و در طول سفر به او كمك می كند . او بسیار دوست داشتنی است ولی در بعضی مواقع غیر قابل كنترل است و فقط زمانی كه به او ماهی دهید حرف شما را گوش خواهد كرد.

ایوان و ایگور

قسمت شمالی روسیه همیشه مكانی بوده برای تبعید تبهكاران ، دزدان و افراد جنایتكار تا آنها را از جامعه دور نگه دارد. این دو نیز، رومانسبورگ را برای زندگی انتخاب كردند زیرا كه در آنجا لازم نبود كه هیچ قانونی را رعایت كنند. در بین این دو ، ایوان فرصت طلبی است كه همیشه راحت ترین راه را برای بدست آوردن پول انتخاب می كند . او سابقه دزدی و خلافكاری دارد اما با دیدن كیت علاقه مند به دیدن مكانی می شود كه كیت و هانس به دنبال آن هستند یعنی سایبریا و برای رسیدن به این مقصود همراه ایگور در طول سفر مشكلاتی را برای كیت بوجود می آورد. اما ایگور یك غول با ادب است كه توسط ایوان راهنمایی می شود .قدرت فوق العاده ایی دارد و ایوان همیشه در كارهای خلاف از این قدرت استفاده كرده است . انسان بدی نیست اما خیلی زود تحت تاثیر حرفهای ایوان قرار می گیرد .

اسكار

اویكی از پیچیده ترین آدمهای ماشینی است كه توسط هانس طراحی شده و بر خلاف اینكه ادعا می شود طراحی او هنوز نا تمام است، توسط كیت در كارخانه وارلبرگ تكمیل شده و در نسخه قبلی سایبریا نقش بسیار مهمی را ایفا می كند. بر خلاف سایر آدم ماشینی ها او قادر به تجربه كردن و بیان احساساتش می باشد و شخصیت منحصر به فردی دارد. در ضمن او با یك لهجه انگلیسی اصیل صحبت می كند . او موجودی پیچیده و عجیب است كه توجه زیادی به جزئیات دارد . این جزئیات برای او مهم هستند اما برای كیت خسته كننده. در نسخه 2 هم او نقش مهمی را در بازی و رساندن هانس به سایبریا ایفا می كند و در رویارویی با مشكلات تصمیمات مهمی را اتخاذ می نماید .

 

كشیش اعظم

رئیس صومعه رومانسبورگ كه در اجرای قوانین الهی، بسیار سرسخت و سختگیر است. او كلید عبور كیت از رومانسبورگ است.

كیت به كمك او برای مداوای هانس نیاز دارد، اما كشیش شرایط سختی برای كمك در نظر می گیرد .

ماموتها

ماموتها بدنه اصلی داستان سفر به سیبری هستند . همه بر این مسئله توافق دارند كه ماموتها هزاران سال است كه نسلشان منقرض شده است البته همه بجز هانس. این اسباب بازی ساز نابغه كه به این حیوانات شدیدا علاقه مند است معتقد است كه گروهی از آنها زنده هستند و در سرزمین اسرار آمیز سایبریا زندگی می كنند . آیا او دیوانه است یا این تفكر، نتیجه تخیلات قوی كودكانه اوست كه هنوز با او همراه است در حالی كه تمام شواهد عینی علیه او هستند .

ابتدای صفحه

بررسی

سایبریا یك بازی فوق العاده است كه دارا ی ویژگیهایی است كه شاید كمتر بازی ماجرائی دارای آنهاست. این بازی بر اساس تفكری خارق العاده ساخته شده است. معماهائی كه در طول بازی با آنها برخورد می كنیم به طرز جالب توجهی طراحی شده اند.

راجع به نسخه دوم بازی سایبریا نظرات مختلفی از طرف منتقدین بازیهای رایانه ای ارائه شده است كه بخشی آن را مثبت و بخشی آن را دارای ساختاری ضعیف نسبت به نسخه اول ارزیابی كرده اند. به هر حال با هر تفكری كه به بازی سایبریا بنگرید تصاویر این بازی شما را تحت تأثیر قرار می دهند. گرافیك بازی بسیار دقیق طراحی شده و زوایای تصویر برداری بسیار مناسب انتخاب شده اند. به طوری كه صحنه ها بسیار طبیعی به نظر می رسند. رد پای كیت در برف، دویدن سنجاب در امتداد راه آهن ویا آبی كه در حین دویدن كیت و عبور از گودالهای آب به اطراف پاشیده می شود و ... . وجود هیچ كدام از آنها ضروری نیست اما حضورشان بر ارزش های بازی می افزاید. افكت های صوتی و ویژگیهای شنیداری بازی نیز از حد بالایی برخوردارند مثل صدای باد ایجاد شده در اطراف باد در حال حركت كه در كمتر بازی ماجرائی تا این درجه از دقت به چشم می خورد.

طراحی مراحل و روند بازی در قسمت دوم نسبت به نسخه اول دقیق تر است. برای مراحل مختلف راه حلهای مختلفی وجود دارد كه باید با دقت آنها را یافت. شاید علاقه مندان سایبریا درهای بسته نسخه اول را كه به جای مشخصی منتهی نمی شوند را به یاد بیاورند. در قسمت دوم از آنها خبری نیست. یافتن راه حل معماها در بعضی مواقع با روش سعی و خطا صورت می گیرد اما در برخی دیگر باید بسیار دقت شود.

فیلم های بازی كه پس از عبور از هر مرحله و یافتن راه حل نمایش داده می شوند مثلاً صحنه هائی كه رئیس كیت سعی دارد او را به نیویورك بازگرداند ، بسیار تأثیر گذارند و بازیكن را بی اختیار به یاد فیلم همشهری كین می اندازد.البته در مدل سازی شخصیتهای فرعی فیلم ها از برخی از مدل های بازی Post Mortem (جنایتكار هتل اورفه) شركت Microids استفاده شده است. مثل دكتر كافنر به جای رئیس كیت كه در پروژه گرافیكی عظیمی مثل سایبریا قابل اغماض است.

در كل ، بازی سایبریا، در سبك ماجرائی بی همتا است. شاید تنها عشق و علاقه سازندگان بازی به كارشان بود كه توانست چنین اسطوره ای را در سبك ماجرائی خلق كند.

 

 

 

راهنمای مراحل

 

 

نوشته شده توسط امیررضا در  چهارشنبه 26 اسفند 1383  و ساعت 01:03 ق.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


مطالب پیشین...

 

 

  دعوت نامه

  ویندوز ویستا

  با گوگل از خانه مردم عکس بگیرید

 

  فیلتر شکن در کامپیوتر شما

 

 

 

  طرح محدودیت "مد و لباس" در مجلس تصویب می شود!

 

 

 

 

وبلاگ من ...

  وبلاگ من

  ایمیل من

[yahoo]

 

 

 

 


بایگانی ...

 نویسندگان

امیررضا (71)
احسان (27)


موضوعات

دومین مجانی (12)
معرفی بازی (12)
برنامه مدیریت و محتوا (2)
هاست مجانی (2)
دانلود برنامه (3)
راهنمای بازی (2)
اطلاعیه (3)
ای دی الگال (1)
عبور از پروکسی (5)
اموزش (4)
لوگوی گوگل (4)
کاغذ دیواری (1)
دعوت نامه اورکات (4)
دعوت نامه جی میل (2)
دانلود آهنگ ایرانی (6)
دانلود آهنگ خارجی (2)
اخبار (4)
دانلود بازی (5)
قالب سایت (1)
ابزار های جی میل (2)
رجستری ویندوز (3)
دانلود فیلم (4)
دعوت نامه رینگو (3)
دعوت نامه های ۵ (1)
دعوت نامه یاهوو ۳۶۰ (3)
دعوت نامه پرشین گیگ (6)
دعوت نامه کلوب (1)


 آرشیو

بهمن 1384 (1)
شهریور 1384 (1)
مرداد 1384 (7)
تیر 1384 (22)
اردیبهشت 1384 (35)
اسفند 1383 (32)


صفحات

 

 

لوگو دونی ...

 

 

 

 

Free Software , Film , Music ,Persian Book

 

 haniblog.myblog.ir

 

سيستم هاي مديريت محتوا آفاق

 

http://alijoon.com

 

The Best WebHosting For You

 

 

 

 

New Farsi CMS :: Content Management Systems سیستم مدیریت محتوا فارسی 

 

 

 

 

 

 

شاهزاده ایرانی

 

 

 

game download news learn

 

www.nasl3.net

 

http://www.3mperor.blogfa.com/

 

 

 

 

لینكدونی ...

وبلاگ ایا (-)
افشین (-)
آرشیو لینكدونی

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

------------------------------------------------

تبادل لینک

 

امیرجون((دانلود برنامه اهنگ کارتون)) و ...

 

------------------------------------------------

 

خبرنامه ...

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]

 ایجاد صفحه : 0.093  

تابلوی گفتمان

 

 

 

http://216.65.38.226

 

http://astalavista.box.sk

 

سریعترین , امن ترین و کاملترین مروگر حال حاضر را دانلود کنید با حجم 4.5 مگابایت