تبلیغات
دعوت نامه اورکات قزاق های ۵ رینگو و ..... .و خدمات رایگان برای وبلاگی ها - True Crime : Streets Of LA

 

 چهارشنبه 26 اسفند 1383

True Crime : Streets Of LA [معرفی بازی , ]

كمی GTA ... كمی Mafia ... كمی Max Payne ... به اندازه كافی زد و خورد ... به اندازه كافی فیلم اكشن هالیوودی ... به اندازه كافی رانندگی جنون آمیز ... قهرمان ما Nick بعد از ایجاد هیجان در كنسول های بازی اینبار بازیكنان PC را به دنیای خود فرا می خواند...

<:P:>

  توسعه دهنده :

Luxoflux

  ناشر :

Activision

  سبك :

اكشن - ماجرایی

  تاریخ انتشار :

2004/05/11

  سیستم مورد نیاز :

پنتیوم III ، ویندوز 98 و بالاتر ، 128 مگابایت رم ، 32 مگابایت كارت گرافیك ، 3.1 گیگابایت فضای خالی

  سیستم پیشنهادی :

پنتیوم IV ، ویندوز 98 و بالاتر ، 256 مگابایت رم ، 128 مگابایت كارت گرافیك ، 3.1 گیگابایت فضای خالی


 

 

 

 

 كنترل:

 گرافیك:

 صدا و موزیك :

 داستان :

 هیجان :

6.2

 

خوب

همانطور كه اطلاع دارید بازی TC : SOLA ابتدا برای كنسول ها روانه بازار شد و با تأخیری چند ماهه برای كامپیوتر نیز در دسترس علاقه مندان قرار گرفت ، TC بیش از هرچیز در سبكی همانند GTA و مافیا و در واقع با الهام گرفتن از این دو بازی ساخته شده است ، البته تنها در سبك این دو بازی نیست بلكه معجونی از Max Payne و حتی Matrix می باشد ، البته نباید فراموش كرد كه این بازی یك كپی برداری تقریبا ناموفق از سبكهای مختلف است.به هرجهت شما در TC علاوه بر آنكه باید سعی كنید تا در جهت انجام اهداف و مأموریت های خود به عنوان یك پلیس دقت كنید بلكه باید دزدان و خلافكارانی را كه در سطح شهر Los Angles به چشم میخورند را با استفاده از كمترین درگیری دستگیر كنید. البته این به خود شخص برمی گردد كه در دستگیری افراد چگونه عمل كند و یك مساله كاملا اختیاری می باشد و در نتیجه شما می توانید از ویژگی هایی كه بازی در اختیار شما قرار می دهد توانایی های خود را افزایش دهید. محیط اطراف شما بیشتر همانند یك فیلم دهه 90 میباشد و بازهم الهام گرفته از GTA است. البته در مورد آزادی عمل شما در شهر باید بگویم كه یك تفاوت عمده با GTA دارد و آن هم این است كه شما در این بازی نمی توانید آزادانه در سطح شهر بگردید و باید حتما خلافكارانی را كه در مقابل شما قرار میگیرند دستگیر كنید و یا آنكه به محل انجام مأموریت خود بروید و به دلیل همین مسایل فرصت كافی برای گشت و گذار در شهر را نخواهید داشت. در ضمن شما در TC در نقش شخصیتی به نام Nick Kang كه در استفاده از سلاح دارای مهارت ویژه ای میباشد ایفای نقش میكنید و به انجام مأموریت های مختلف و متنوع در طول بازی می پردازید. متاسفانه TC موضوع چندان جذابی ندارد و داستان پلیسی تكراریی را كه در خیلی از بازیها و حتی فیلم ها وجود دارد را دنبال میكند و شما باید طی مراحل و مأموریت های مختلف شبكه وسیع پخش كننده مواد مخدر را منحل كنید البته در طی انجام مأموریت های خود سرنخ هایی نیز در رابطه با مرگ پدر خود بدست می آورید و در واقع قسمتی دیگر از موضوع را زندگی شخصی Nick تشكیل میدهد ، البته جالب است بدانید كه بازی دارای یك پایان نیست بلكه با توجه به امتیاز شما در زمینه پلیس خوب بودن و یا بد بودن كه در ادامه بیشتر راجب این مساله صحبت خواهم كرد پایان بازی تحت تأثیر قرار میگیرد به عنوان مثال اگر با استفاده از كمترین خشونت و با احترام به قوانین خلافكاران را دستگیر كنید امتیاز پلیس خوب بودن شما اضافه میشود اما اگر در حین بازی با سایر ماشینها برخورد كنید و یا انسانهای مظلوم را كشته و قوانین را زیر پا بگذارید امتیاز پلیس بد بودن شما افزایش میابد. در مجموع و به عقیده من بازی ازنظر خط داستانی انگیزه لازم برای به پایان رساندن آن را در بازیكن ایجاد نمیكند كه این مساله یكی از معایب اصلی TC را تشكیل میدهد.

         

بازی در كل از سه بخش اصلی تشكیل می شود. بخش اول استفاده از اتومبیل های موجود است و همانند Driver به شما مأموریتی از قبیل تعقیب خلافكاران و دستگیری آنها و یا فرار كردن از دست خلافكاران داده میشود كه دارای هیجان خاص خود میباشد اما آنچه كه در این بخش بیشتر از هرچیزی مهم جلوه میكند ، راحت بودن استفاده از ماشین و كیفیت رانندگی میباشد كه در این بازی در ابتدا شاید سخت به نظر بیاید اما بعد از مرور زمان و بعد از آنكه عادت كنید رانندگی برای شما آسان تر خواهد شد ، البته شما با گذراندن مراحل و انجام مأموریت ها میتوانید توانایی ها و قدرت اتومبیل خود را ارتقا دهید.

بخش دوم استفاده از اسلحه و كار با آن میباشد . هنگامی كه Nick اسلحه خود را در می آورد توانایی شلیك خودكار به هدف مورد نظر را دارد اما در بعضی از بخش های بازی ممكن است براثر اشتباهی كه صورت میگیرد گروگانی كه در زیر نظر دشمن میباشد توسط شما كشته شود كه این مسأله ارتباط مستقیم در رابطه با امتیاز شما در زمینه پلیس خوب و یا بد بودن دارد و آن را تحت تأثیر خود قرار می دهد البته در همان ابتدای بازی و در بخش آموزشی نحوه شلیك حساس به شما آموزش داده می شود ، در ضمن شما در هنگام مجادله با دشمنان میتوانید همانند Max Payne بازی را به حالت Slowmotion برده و بدین ترتیب هدف خود را نابود كنید.

بخش دیگر مجادله های نزدیك و تن به تن بدون استفاده از اسلحه می باشد و تنها كاری كه باید بكنید این است كه تا زمانی كه انرژی دشمن تمام شود با استفاده از دكمه های چپ و راست ماوس به او لگد و یا مشت حواله كنید ، اما نكته ای كه توجه من را در بازی به خود جلب كرد این بود كه وقتی با چند نفر در حال كتك كاری هستید فقط یك نفر به صورت جدی شما را مورد آزاد و اذیت قرار می دهد و سایر دشمنان وارد دعوا نمیشوند (البته بعضی اوقات هم وارد دعوا می شوند) در مورد توانایی هایی هم كه در این مجادله ها دارید باید بگویم همانطور كه اشاره كردم با گذراندن مراحل و انجام مأموریت ها توانایی Nick هم در این مبارزات بالا میرود و حركات جالب توجهی انجام میدهد . شما در مبارزات علاوه بر اینكه میتوانید دشمن را بطور مستقیم و از جلو مورد ضرب و شتم قرار دهید بلكه میتوانید از پشت و بدون آنكه دشمنتان متوجه بشود شانس صدمه زدن به او را دارید . در مجموع مبارزات تن به تن در سطح متوسط رو به بالا قرار دارد .

با وجود اینكه این سه بخش اصلی باعث زیبایی بازی میشود اما در عین حال كار شما در به پایان رساندن مراحل را دشوارتر می كند و یكی از مشكلات اساسی عادت كردن به كنترل های بازی می باشد زیرا هر كدام از این حالات دارای دكمه های مخصوص به خود می باشند و یادگیری عملكرد هركدام از این دكمه ها به صورت كامل مدت زمان زیادی می برد.

         

صدا و موزیكهای بازی یكی از موفقترین قسمت های True Crime را تشكیل میدهد . وقتی در اتوموبیل خود در حال تعقیب و گریز خلافكاران هستید قطعه هایی زیبا پخش میشوند و در مجموع به همراه موسیقی های تند و آرام صحنه های مبارزات حدود 50 قطعه مختلف و متنوع به چشم می خورد كه یكی از یكی بهتر میباشد و به شما اطمینان میدهم كه موسیقی های بازی شما را راضی نگه خواهد داشت و در عین حال بسیاری از قطعه های مورد علاقه خود را در حین بازی گوش خواهید كرد ، در ضمن در صداگذری شخصیتهای بازی از افراد مشهوری چون Russel Wong ، Michael Madsen ، Christopher Walken ، Michelle Rodriguez ، Mako ، Gary oldman ، Ron Perlman استفاده شده است

گرافیك TC در سطح معمولی قرار دارد و قابل قبول میباشد ، طراحی كاركترهای بازی نیز به خوبی انجام گرفته است و تا حدودی معایب موجود در گرافیك را پر میكند و حتی در هنگام مكالمات به حركت لب های شخصیت ها اهمیت داده شده است ، جالب است بدانید كه محیط اطراف نیز دست كمی از طراحی كاراكترها ندارد و شهر لس آنجلس به همراه بناهای موجود در آن به صورت كاملا طبیعی و موفق طراحی شده است.صحنه های مجادله تن به تن و یا صحنه های گریز و تعقیب دشمنان با اتومبیل نیز هیجان نسبتا خوبی را در بازیكن ایجاد می كند  .

فكر كنم بهتر باشد كمی هم در رابطه با نواقص بازی صحبت كنیم. از مهمترین معایبی كه در بازی به چشم می خورد و من در قسمتی از متن نیز به آن اشاره كردم ضعیف بودن هوش مصنوعی كامپیوتر است و شما اصلا وجود دشمن را در بازی احساس نخواهید كرد به هرجهت یكی از عواملی كه در ضعف بازی و پایین آمدن هیجان بازی نقش اساسی داشته است ضعیف بودن هوش مصنوعی كامپیوتر است كه اگر سازندگان كمی دقت خود را در این زمینه بالا میبردند به طور قطع ارایه موفقتری در انتظار ما بود.

ویژگی های مهم بازی را میتوان در طراحی زیبای كاراكترها و تكنیك های جالیی كه در صحنه های مبارزه دیده میشود خلاصه كرد و نواقص بازی را در طراحی ضعیف اتوموبیل ها و ضعیف بودن موتور گرافیكی استفاده شده خلاصه كرد.

در مجموع و در یك نگاه كلی باید بگویم كه TC اگر زودتر از اینها می آمد میتوانست موفقیت بسیار بیشتری را كسب كند ولی در حال حاضر دارای تكنولوژی دو سال پیش است ولی من این بازی را به همه علاقه مندان بازیهای اكشن توصیه میكنم .

 

منبع سایت بازی دات کام

 

 

نوشته شده توسط امیررضا در  چهارشنبه 26 اسفند 1383  و ساعت 05:03 ق.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


مطالب پیشین...

 

 

  دعوت نامه

  ویندوز ویستا

  با گوگل از خانه مردم عکس بگیرید

 

  فیلتر شکن در کامپیوتر شما

 

 

 

  طرح محدودیت "مد و لباس" در مجلس تصویب می شود!

 

 

 

 

وبلاگ من ...

  وبلاگ من

  ایمیل من

[yahoo]

 

 

 

 


بایگانی ...

 نویسندگان

امیررضا (71)
احسان (27)


موضوعات

دومین مجانی (12)
معرفی بازی (12)
برنامه مدیریت و محتوا (2)
هاست مجانی (2)
دانلود برنامه (3)
راهنمای بازی (2)
اطلاعیه (3)
ای دی الگال (1)
عبور از پروکسی (5)
اموزش (4)
لوگوی گوگل (4)
کاغذ دیواری (1)
دعوت نامه اورکات (4)
دعوت نامه جی میل (2)
دانلود آهنگ ایرانی (6)
دانلود آهنگ خارجی (2)
اخبار (4)
دانلود بازی (5)
قالب سایت (1)
ابزار های جی میل (2)
رجستری ویندوز (3)
دانلود فیلم (4)
دعوت نامه رینگو (3)
دعوت نامه های ۵ (1)
دعوت نامه یاهوو ۳۶۰ (3)
دعوت نامه پرشین گیگ (6)
دعوت نامه کلوب (1)


 آرشیو

بهمن 1384 (1)
شهریور 1384 (1)
مرداد 1384 (7)
تیر 1384 (22)
اردیبهشت 1384 (35)
اسفند 1383 (32)


صفحات

 

 

لوگو دونی ...

 

 

 

 

Free Software , Film , Music ,Persian Book

 

 haniblog.myblog.ir

 

سيستم هاي مديريت محتوا آفاق

 

http://alijoon.com

 

The Best WebHosting For You

 

 

 

 

New Farsi CMS :: Content Management Systems سیستم مدیریت محتوا فارسی 

 

 

 

 

 

 

شاهزاده ایرانی

 

 

 

game download news learn

 

www.nasl3.net

 

http://www.3mperor.blogfa.com/

 

 

 

 

لینكدونی ...

وبلاگ ایا (-)
افشین (-)
آرشیو لینكدونی

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

------------------------------------------------

تبادل لینک

 

امیرجون((دانلود برنامه اهنگ کارتون)) و ...

 

------------------------------------------------

 

خبرنامه ...

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]

 ایجاد صفحه : 0.093  

تابلوی گفتمان

 

 

 

http://216.65.38.226

 

http://astalavista.box.sk

 

سریعترین , امن ترین و کاملترین مروگر حال حاضر را دانلود کنید با حجم 4.5 مگابایت